pexels-photo-269767

Swobodne podróżowanie z językiem obcym

„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu.”
Kto z nas nie lubi podróżować? Kto z nas nie lubi wakacji i czasu poświęconego na planowanie wymarzonej podróży?
Nie od dzisiaj wiadomo, że podróże kształcą! Pozwalają nam na relaks po ciężkiej pracy i na chwile wytchnienia od życia codziennego oraz otwierają oczy i pokazują świat, który na co dzień jest nam obcy. Obecnie kierunki naszych podróży są tak różne, jak różni są ludzie i  ich gusta, a jedyne granice jakie posiadamy, to granice istniejące w naszych głowach!
Czas wakacji sprzyja podróżowaniu, zaczynamy planować miejsce, kraj, hotel i cel naszej podróży. Bardzo często, to jakie miejsce i kierunek podróży wybieramy, wynika z naszej bariery językowej. Dlaczego więc nie zacząć łączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zacząć planowania podróży od przekraczania własnych granic i barier?
Nieznajomość języka obcego, sprawia, że czujemy się niepewni siebie i mało swobodni poza granicami własnego kraju. Różnice kulturowe oraz brak możliwości swobodnego komunikowania się z innymi ludźmi, może wywoływać w nas lęk i zamykać nas na poznawanie nowych miejsc, ludzi i na nowe doświadczenia. Granice naszego języka staja się wówczas granicami naszego świata, który sprawia, że ciężko jest nam wyjść poza to, co znane, pewne i bezpieczne.
Język obcy jest jak klucz, w rękach podróżnika, który otwiera wszystkie zamknięte drzwi do serc ludzi i miejsc, w które się udajemy. Swobodne posługiwanie się językiem zrozumiałym dla innych narodowości dodaje wiary, pewności siebie i zaufania do tego, co nas otacza oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa, gdziekolwiek się udamy.
Znajomość języka obcego, to zupełnie inna wizja świata.
Znajomość języka obcego, to zmiana myślenia, to otwarcie się na wszystko co nowe i nieznane.
Znajomość języka obcego, to wolność, którą sami sobie możemy dać, to świadomość wyborów i pewność.
Chcesz więcej, daj sobie więcej!
„A different language is a different vision of life” Federico Fellini

(Autor: Małgorzata Mycka)

bądźmy
w kontakcie

© All rights reserved American Academy 2018

Made with by Rudasek