pexels-photo-269767

NIE ucz się sam! 5 powodów dlaczego

Na pewno zastanawiasz się po co w ogóle chodzić na zajęcia do szkoły językowej i marnować czas, skoro jest tak wiele „wspaniałych” sposobów nauki angielskiego w Internecie. Nic bardziej mylnego. Oto pięć najważniejszych powodów dlaczego lepiej uczyć się języka przychodząc na zajęcia.

1. Motywacja.

Wszyscy wiemy jak łatwo jest postanowić rozpoczęcie lub kontynuację nauki języka obcego, ale już znalezienie czasu na ową naukę może być (i najczęściej jest) bardzo trudne. Życie przeszkadza! Na Netflix zawsze jest nowy odcinek do obejrzenia, e-mail do napisania, filiżanka kawy do zaparzenia… Jednak, kiedy zapisujesz się na zajęcia indywidualne lub dołączasz do grupy, zobowiązujesz się być tam o określonej godzinie przez określony czas, wszyscy pracują na rzecz tego samego celu – doskonalenia języka angielskiego. Regularna nauka znacznie wpływa na postępy.

2. Reagowanie.
Podczas zajęć musisz mówić natychmiast. Gdy Twój nauczyciel lub kolega z grupy zadaje pytanie to wypada udzielić odpowiedzi – od razu! Stąd nie ma ucieczki! Ciągle ćwiczysz swoje umiejętności i rozwijasz biegłość językową podczas słuchania i reagowania na pytania czy wypowiedzi. Stosujesz angielski w praktyce.

3. Pomoc.
Prowadząc konwersację face-to-face możesz szybko stwierdzić czy twój partner cię zrozumiał. Jeśli nie, możesz spróbować powtórzyć to co powiedziałeś w inny sposób. Być może wypowiedziałeś coś nieprawidłowo? A może twoje słownictwo jest zbyt formalne lub nienaturalne? Nie ma sprawy! Nauczyciel jest „pod ręką”, aby poprawić ewentualne błędy i wyjaśnić, jak wyrazić się jasno i naturalnie po angielsku.

4. Poczucie nieskrępowania.
Jeżeli jesteś w grupie z ludźmi, którzy mają taki sam poziom angielskiego jak ty to czujesz się bardziej pewny siebie, łatwiej jest mówić i rozumieć się. Wszyscy jesteście na tej samej łodzi, wszyscy popełniają błędy, ale możecie się wspólnie z nich uczyć. W rzeczywistości uczysz się tyle samo na błędach kolegów, co na własnych. Więc słuchaj i rób notatki!
 

5. Zabawa i przyjaźń.

Możesz być zaskoczony jak dobrze można się bawić podczas zajęć! Dzięki wyważeniu współczesnych ćwiczeń komunikacyjnych łatwiej ci będzie nauczyć się gramatyki i słownictwa. Uczenie się w grupie i interakcja z innymi kursantami ożywia język – nie będzie to ciężka praca, tylko przyjemność. A kto wie, może nowe znajomości przerodzą się w długoletnie przyjaźnie?! 🙂

bądźmy
w kontakcie

© All rights reserved American Academy 2018

Made with by Rudasek