Slider

TŁUMACZENIA PISEMNE

Oferujemy wszystkie rodzaje tłumaczeń pisemnych – biznesowe, dla sklepów internetowych, teksty marketingowe: materiały promocyjne, prezentacje, oferty, artykuły na bloga, wpisy na media społecznościowe, umowy. Tłumaczymy także dokumenty wymagające ingerencji specjalisty w danej dziedzinie, takie jak dokumenty medyczne jak i prawnicze lub publikacje naukowe, i wiele innych które nie muszą być tłumaczeniami przysięgłymi.

 
TŁUMACZENIA USTNE:
 
TŁUMACZENIA SYMULTANICZNE

Tłumaczenia ustne symultaniczne nazywane są także równoczesnymi. Operacja polega na tym, że tłumacz na bieżąco przekłada zdania, które wypowiada mówca. Zazwyczaj osoba dokonująca przekładu znajduje się w dźwiękoszczelnej kabinie. W słuchawkach słyszy język źródłowy, który przekłada zdanie po zdaniu do mikrofonu. Ten rodzaj przekładu doskonale nadaje się na duże spotkania i konferencje, wymaga jednak dostępu do odpowiedniego sprzętu – każdy uczestnik musi posiadać słuchawki, w których będzie słyszał tłumaczone wypowiedzi prelegenta.

 

TŁUMACZENIA KONSEKUTYWNE

Tłumaczenie ustne konsekutywne nazywane jest inaczej tłumaczeniem następczym. Oznacza to w praktyce, że tłumacz dokonuje przekładu określonych fragmentów wypowiedzi. Całe przemówienie dzielone jest wówczas na kilka części i po zakończeniu każdej z nich realizowane jest tłumaczenie ustne. Ten sposób przekładu nadaje się na oficjalne wystąpienia polityków czy w trakcie przemówienia prelegenta na konferencji. Czyli wszędzie tam, gdzie dochodzi do jednostronnej komunikacji i dłuższych wypowiedzi.

Poproś o wycenę tłumaczenia

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość (wymagane)

bądźmy
w kontakcie

© All rights reserved American Academy 2018

Made with by Rudasek

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram