Slide One - copy

Bez dobrego tłumacza trudno prowadzić jakąkolwiek międzynarodową współpracę! Niezależnie od tego, czy organizujesz spotkanie z zagranicznymi gośćmi, czy pragniesz rozwijać swoją firmę na rynkach zagranicznych, język angielski otwiera nowe możliwości. Planujesz organizację konferencji z zagranicznymi prelegentami? Potrzebujesz profesjonalnego tłumacza, który przetłumaczy dokumentację Twojej firmy? A może zaczynasz międzynarodową współpracę i zależy Ci na wysokiej jakości tłumaczeniach z języka angielskiego? W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres usług: tłumaczenia pisemne, symultaniczne oraz tłumaczenia konsekutywne. Jelenia Góra zaprasza!

Profesjonalne tłumaczenia ustne – postaw na jakość

Potrzebny Ci tłumacz pisemny? Jelenia Góra może skorzystać z naszych usług: zajmujemy się wszelkiego rodzaju tłumaczeniami pisemnymi. W ofercie znajdziesz między innymi tłumaczenia biznesowe, tłumaczenia tekstów marketingowych, prezentacji oraz ofert, tłumaczenia dokumentacji medycznej czy prawniczej. Nie wszystkie teksty musi tłumaczyć tłumacz przysięgły angielskiego – w Jeleniej Górze często ważniejsza jest nie tylko znajomość gramatyki, ale przede wszystkim specjalistycznego słownictwa. Nie ryzykuj i unikaj problemów związanych z dokumentacją — nad jakością tłumaczenia czuwać będzie doświadczony tłumacz angielskiego. Jelenia Góra to siedziba naszej firmy: zapraszamy do kontaktu osoby poszukujące najlepszych tłumaczeń pisemnych.

Tłumaczenie symultaniczne czy konsekutywne? Poznaj ich zalety

Jak pracuje tłumacz symultaniczny? W Jeleniej Górze i innych miejscowościach coraz częściej organizuje się duże spotkania i międzynarodowe konferencje, podczas których dyskusje i panele prowadzone są w języku angielskim. Tłumaczenia symultaniczne, czyli równoczesne polegają na przekładaniu przez tłumacza treści w czasie rzeczywistym. Zwykle tłumacz znajduje się w dźwiękoszczelnej kabinie i słucha wypowiedzi mówcy oraz równocześnie przekłada je do mikrofonu. W efekcie każdy uczestnik spotkania może wysłuchać przetłumaczonej wypowiedzi; warunkiem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i zestawu słuchawek dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli chodzi o tłumaczenie symultaniczne, w Jeleniej Górze zazwyczaj jest wykorzystywane w przypadku większych spotkań i konferencji.

 

Z kolei tłumaczenia konsekutywne opierają się na partiach tekstu: tłumacz po wysłuchaniu części wypowiedzi dokonuje przekładu ustnego. Taki rodzaj tłumaczenia nazywa się również tłumaczeniem następczym. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć wygodę i prostotę — tłumaczenie odbywa się do mikrofonu, więc uczestnicy spotkania nie potrzebują dodatkowych słuchawek.

Tłumaczenia konferencyjne

Są to tłumaczenie ustne, w których przekazywane są słowa mówcy, jego ton i charakterystyczny styl wypowiedzi. Współpracujemy z tłumaczami, którzy są dyskretni i jednocześnie niezastąpieni jako uczestnicy międzynarodowego spotkania. Oferujemy tłumaczenia konferencyjne z dowolnej dziedziny – gwarantujemy, że tłumaczeniami Twoich wystąpień oraz wystąpień gości zawsze zajmie się specjalista. 

Poproś o wycenę tłumaczenia.

© All rights reserved American Academy 2018-2020

Made with by Rudasek