Slide One - copy

TŁUMACZENIA

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza ustnego lub pisemnego? Jeśli tak, to dobrze, że trafiłeś do American Academy w Jeleniej Górze. W naszej szkole pracują profesjonalni językoznawcy, którym śmiało możesz powierzyć przełożenie, np. umowy czy tekstów marketingowych. Wspieramy również branżę IT w translacji dokumentacji technicznej. Działamy kompleksowo i z największą starannością, dzięki czemu zyskaliśmy wiele pozytywnych opinii od klientów. Wśród nich są m.in. podmioty biznesowe, centra konferencyjne, firmy medyczne oraz kancelarie prawnicze itd. Można u nas zamówić tłumaczenie ustne konsekutywne i symultaniczne na język angielski i odwrotnie. Sprawdź, dlaczego warto z nami współpracować!

Tłumaczenia, które możesz zamówić w American Academy

Jako profesjonaliści dbamy o wysoki poziom świadczonych usług dla naszych Klientów. Wykonujemy dla nich tłumaczenia:

 • biznesowe,
 • konferencyjne,
 • marketingowe np. teksty,
 • medyczne,
 • prawnicze w Jeleniej Górze i innych miastach.

Są to translacje ustne symultaniczne i konsekutywne na język angielski lub amerykański. Zatem jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, to napisz do nas o swoich oczekiwaniach. W odpowiedzi przygotujemy dla Ciebie ofertę wraz ze wstępną wyceną.

Na czym polegają tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne?

Każda z technik translacji językowych ma swoje charakterystyczne cechy, dzięki którym łatwo jest odróżnić je od siebie. Jeśli chodzi o tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne, to ważny jest sam moment przekładu. W pierwszym przypadku jest to czas rzeczywisty tzw. symultanka. Czyli tłumacz słucha wypowiedzi i w tym samym momencie dokonuje przełożenia np. z języka polskiego na angielski. Natomiast w drugiej spośród wymienionych opcji, translacja wykonywana jest fragmentami, czyli z pewnym opóźnieniem, stąd w naszej branży nazywamy tłumaczenie konsekutywne następczym. Jak z pewnością się domyślasz, w tej sytuacji czas rozmowy ulega dwukrotnemu wydłużeniu. Z drugiej strony taka usługa jest tańsza, gdyż nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Mamy tu na myśli m.in. kabinę dźwiękoszczelną, mikrofony i nagłośnienie, które są potrzebne do translacji symultanicznej. To, które rozwiązanie warto wybrać, zależy w dużym stopniu od okoliczności, tematu rozmów oraz oczywiście budżetu. Zastanów się, który wariant będzie dla Ciebie korzystny i zadzwoń do naszego biura w Jeleniej Górze!

Tłumaczenie ustne konsekutywne czy symultaniczne?

Przekłady ustne biznesowe, medyczne, jaki i prawnicze na język angielski wymagają m.in. znajomości specjalistycznego słownictwa. W American Academy zatrudniamy osoby, które z łatwością sprostają tego typu przedsięwzięciu. Lektorzy wykonują tłumaczenia konferencyjne symultaniczne oraz konsekutywne, które są pomocne:

 • na ślubie kościelnym i cywilnym,
 • w czasie oficjalnych spotkań np. prezydentów miast partnerskich w UE,
 • podczas konsultacji – medycznych, prawniczych itd.,
 • na spotkaniach biznesowych do translacji umów czy tekstów marketingowych,
 • przy organizacji m.in. wystaw, szkoleń czy wywiadów z pisarzami w bibliotekach.

Pamiętaj, że jakość przekładu ma olbrzymie znaczenie w kwestii odbioru jego treści przez słuchaczy. Zwłaszcza tych, którzy nie znają danego języka obcego. Tłumaczenie ustne na język angielski, konsekutywne czy symultaniczne musi być wierne oryginalnemu przekazowi. Dlatego warto wybrać zaufany zespół specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie. Znajdziesz nas w szkole językowej, której siedziba znajduje się na terenie Jeleniej Góry!

Tłumaczenia tekstów specjalistycznych – marketingowych, prawniczych i medycznych

Przekład ustny rozmów na angielski wymaga bogatego słownictwa, podobnie jak tłumaczenie tekstów np. marketingowych, prawniczych, biznesowych oraz medycznych typu:

 • prace naukowe,
 • książki,
 • dokumenty – pisma, umowy, listy przewozowe itp.,
 • zawartość stron internetowych, folderów reklamowych i wiele innych.

W naszej pracy z dużą dbałością realizujemy zamówienia na translacje językowe na piśmie i ustne. Przygotowujemy także materiały konferencyjne dla firm, uczelni oraz instytucji samorządowych. Tłumaczeniem tekstów specjalistycznych zajmują się nasi sprawdzeni Lektorzy. Zyskali oni zaufanie wielu agencji reklamowych oraz Prezydenta Miasta Jelenia Góra. Z usług American Academy korzystają także hotele, dla których przełożyliśmy treści marketingowe. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Powierz nam tłumaczenia na angielski – pisemne lub ustne – symultaniczne albo konsekutywne!

Lektorzy, tłumacze z Amerykańskiej Szkoły Języka Angielskiego

Mocną stroną naszej oferty są oczywiście ludzie – tłumacze, lektorzy i Native Speakerzy. Dzięki ich ciężkiej pracy i sumienności możemy zagwarantować wysoką jakość usług m.in. translacji ustnych konferencyjnych i pisemnych w języku angielskim. Chcemy również, abyś wiedział, że każde zlecenie, które nam powierzysz, może być na Twoje życzenie objęte klauzulą poufności. Wiemy, że jest to ważne zwłaszcza dla tekstów prawniczych, medycznych i biznesowych, które przekazane są do tłumaczenia. Dlatego, jeśli szukasz sprawdzonego tłumacza, któremu można powierzyć np. strategiczną umowę do przełożenia na inny język, to zapraszamy do American Academy!

Prowadziliśmy tłumaczenia ustne w trybie konferencyjnym, symultanicznym, szeptanym jak i konsekutywnym dla:

Prezydent Miasta Jelenia Góra

College of Europe

Valmet

Zorka

Dwór Korona Karkonoszy

Instytucji państwowych takich jak sąd, straż graniczna, policja, służba zdrowia.

Poproś o wycenę tłumaczenia.

© All rights reserved American Academy, ul. Armii Krajowej 17A/1, 58-500 Jelenia Góra, tel. (75) 619 77 77, e-mail: info@americanacademy.pl

Made with by Rudasek