Slide One - copy

Profesjonalne kursy nauki języka angielskiego i amerykańskiego!

W naszej szkole językowej możesz zapisać się na zajęcia zdalne lub stacjonarne. Są to lekcje angielskiego z amerykańskimi i angielskimi Native Speakerami i Lektorami. W trakcie nauki otrzymasz unikalne materiały edukacyjne. Przygotowaliśmy je do każdego kursu, stąd mogą różnić się zakresem słownictwa, tematyki itp. Jeśli wybierzesz opcję online, to otrzymasz dostęp do e-platformy. Na niej znajdziesz dodatkowo interaktywne zajęcia, filmy i nagrania audio. Dla Twojej wygody udostępniamy także kontakt do nauczycieli. Dzięki temu w każdej chwili możesz napisać e-mail z pytaniem lub uzyskać fachowe wsparcie. Kursy nauki języka angielskiego i amerykańskiego online powstają w Jeleniej Górze. Natomiast Ty możesz z nich korzystać w każdym miejscu na całym świecie. Potrzebujesz jedynie komputera lub smartfona z dostępem do internetu. Jak widzisz, staramy się sprostać oczekiwaniom i realiom współczesnego świata. Dlatego w American Academy lekcje prowadzą amerykańscy i angielscy Native Speakerzy. Lektorzy na zajęciach posługują się wyłącznie swoim rodzimym językiem. Dzięki temu szybko opanujesz właściwy akcent i wymowę. Na nasze kursy nauki języka angielskiego i amerykańskiego online i stacjonarne możesz zapisać się w każdej chwili. Zapisz się na test poziomujący i wybierz zajęcia dopasowane do Twoich potrzeb!

NOWY KURS

Angielski bez strachu

Angielski bez strachu

NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ, PRZEŁAM BLOKADĘ

Kurs-mentoring łączący elementy psychologii oraz podejścia behawioralnego z zajęciami opartymi na konwersacjach.  Po tym kursie przełamiesz blokadę przed mówieniem.  Kurs jest prowadzony przez eksperta terapeutę, metodyka, Dave z Ameryki, jak i Native Speakerów z USA i Wielkiej Brytanii.  

NOWY KURS

Szybki Kurs Angielskiego

DOGADAJ SIĘ W 20 DNI

Innowacja na rynku nauczania języka angielskiego. 
 
20 dni po których będziesz mógł swobodnie komunikować się w języku angielskim.

NOWY KURS

American English-The REAL English

 American english-the real english

MÓW NATURALNIE

Uczysz się angielskiego i dalej nie możesz zrozumieć filmu na Netflixie czy najsławniejszych YOUTUBErów?  Znasz wiele czasów, słówek a nadal nie potrafisz się płynnie komunikować? A może dopiero zaczynasz przygodę z angielskim? Dobrze trafiłeś, bo w AMERICAN ACADEMY uczymy prawdziwego angielskiego, a nie tego, którego uczą w szkołach państwowych i większości prywatnych szkół językowych...

NOWOŚĆ

Angielski online

Angielski online

UCZ SIĘ SKĄD TYLKO CHCESZ

Zajęcia w formie online:

 • indywidualne
 • grupowe
 • dla dzieci
 • kurs maturalny
 • kurs egzamin 8-klasisty
 • dla firm
 • specjalistyczne

NOWY KURS

Speak like an American

Speak like an American

AMERYKAŃSKI AKCENT

Czy wiesz jakich technik używają znani brytyjscy aktorzy by brzmieć jak typowi Amerykanie? My wiemy! Kurs ukierunkowany na akcent oraz fonetykę amerykańskiej odmiany języka angielskiego. Jest to kurs metodyczny połączony z treningiem akcentu - tak jak trenują aktorzy do ról w filmach!

Travel English Role-play

Travel english role-play

ANGIELSKI SYTUACYJNY NA WAKACJACH

Kurs trwający TYLKO 1 miesiąc!

Ten miesięczny kurs pomaga uczniom łatwo nauczyć się naturalnego języka angielskiego potrzebnego we wszystkich typowych sytuacjach związanych z podróżowaniem. Podczas kursu będziemy wcielać się i odgrywać różne role w sytuacjach przydarzających się w trakcie wyjazdów. To nie tylko nauka, ale i świetna zabawa!

English for IT

English for IT

ANGIELSKI DLA BRANŻY IT

Nie ma wątpliwości, że znajomość języka angielskiego w firmach branży IT jest niezbędna.

 Jeśli znasz podstawy, pomogą Ci one w środowisku pracy IT. Jednakże, istnieje również wiele specyficznych terminów i wyrażeń dla IT, których znajomość jest niezbędna do pracy w międzynarodowym środowisku. Nasz kurs pomoże Ci nabyć pewności siebie i swobody w mówieniu i pisaniu w języku angielskim ukierunkowanym na słownictwo, wyrażenia oraz terminologię branży IT

Kliknij i dowiedz się więcej...

American Academy Method

American Academy method

3 MIESIĄCE I ROZMAWIASZ

3 miesiące i rozmawiasz lub zwrot pieniędzy!

Tak jest, w 90 dni, zaczynając od 0 będziesz się posługiwać angielskim na poziomie komunikatywnym! W przeciwnym wypadku zwrócimy Ci pieniądze. Nie masz czasu, chcesz mówić po angielsku jak najszybciej? Ten kurs jest dla Ciebie! 

Tłumaczenia

Tłumaczenia

Pisemne, symultaniczne, konsekutywne

Oferujemy wszystkie rodzaje tłumaczeń pisemnych – biznesowe, dla sklepów internetowych, teksty marketingowe: materiały promocyjne, prezentacje, oferty, artykuły na bloga, wpisy na media społecznościowe, umowy. Tłumaczymy także dokumenty wymagające ingerencji specjalisty w danej dziedzinie, takie jak dokumenty medyczne jak i prawnicze lub publikacje naukowe, i wiele innych które nie muszą być tłumaczeniami przysięgłymi.

Kurs dla przedszkolaków

Preschooler

Kurs angielskiego dla przedszkolaków

Kurs przygotowany z myślą o najmłodszych, a jednocześnie najbardziej chłonnych umysłach. Idealny dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Preschooler pozwoli Waszym pociechom poznać język poprzez zabawę, a dodatkowo rozwinie ich zdolności społeczne. Język jest przyswajany w sposób naturalny, a małe grupy gwarantują jego dużą przyswajalność.

Kurs dla dzieci/nastolatków

Kids general english

Kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI W WIEKU DO 12 LAT

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych amerykańskich i polskich lektorów, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Podczas zajęć wykorzystywane są najnowsze technologie multimedialne zachęcające do aktywnej nauki – edukacja za pośrednictwem zabawy. Zastosowanie krzesło-ławek Node firmy Steelcase gwarantuje, że Twoje dziecko nie będzie się garbić. Kurs ten umożliwi Twojemu dziecku nabycie naturalnego akcentu, który można efektywnie wykształcić w początkowym okresie życia. 

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 13-19 LAT

Zajęcia prowadzone są w oparciu o autentyczne materiały i pomoce multimedialne. Tematyka  nawiązuje do potrzeb i zainteresowań wiekowych uczniów. Zajęcia prowadzą lektorzy British i American English. Kurs ten bardzo dobrze przygotowuje do nauki w szkołach dwujęzycznych, egzaminów językowych, matury międzynarodowej, a także studiów za granicą.

Kurs dla dzieci w wieku 2-3 lat

Kurs dla dzieci w wieku 2-3 lat

Angielski przez zabawę dla najmłodszych

Kurs przygotowany z myślą dla naszych najmłodszych kursantach. Kurs dla maluszków opierający się na zabawie, obcowaniu z językiem angielskim i metodzie TPR (Total Physical Response).

Kurs grupowy dla dorosłych

Kurs grupowy dla dorosłych

Kurs grupowy dla osób dorosłych

Dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego? Masz już dosyć wkuwania kolejnych regułek? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Nauczymy Cię od postaw, jak mówić, czytać i pisać w języku angielskim. Co najważniejsze poznasz prawdziwy język, który realnie pomoże Ci odnaleźć się za granicą.

Chcesz po prostu biegle mówić w języku angielskim? Na tym kursie w szybkim tempie poznasz żywy język angielski, który zostanie Ci przybliżony przez Ci profesjonalnych lektorów z USA, jak i polskich nauczycieli British English.

Kurs maturalny

Kurs maturalny

Kursy angielskiego przygotowujące do matury

W pełni multimedialny, profesjonalny kurs przygotowujący do matury na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Zajęcia prowadzone są z polskimi i amerykańskimi lektorami, a sam kurs został opracowany w oparciu o najlepsze materiały. Gwarancja 100% zdawalności albo zwrot pieniędzy.

Kurs dla ósmoklasisty

Kurs dla ósmoklasisty

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty

Specjalny kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty. Zajęcia prowadzone są przez młodych i kreatywnych lektorów. Gwarancja 100% zdawalności albo zwrot pieniędzy.

Kurs indywidualny

One-on-one

Kurs indywidualny

Kurs (one-on-one) dopasowany jest do Ciebie i Twoich potrzeb. To Ty ustalasz czas i miejsce, my dopasujemy się do Ciebie i Twoich oczekiwań oraz przygotowujemy dla Ciebie starannie wyselekcjonowany materiał.

Kurs języka specjalistycznego

Specialist

Kursy języka angielskiego specjalistycznego

Kurs przygotowujący dla studentów medycyny, wojska, policji, pracowników branży finansowej, służby zdrowia, pracowników sądów i administracji publicznej. Kursy specjalistyczne są dopasowane do wymogów Klienta. Nasi Native Speakerzy pozwolą zapoznać się z akcentem i użytecznym słownictwem, nie ważne, czy właśnie dostałeś pracę w NASA, czy też będziesz starał się dostać do Navy Seals.

Kurs języka biznesowego

Business english specialist

Kursy języka angielskiego biznesowego

Kurs języka angielskiego przeznaczony dla osób pracujących w środowisku biznesowym – zarówno polskojęzycznym jak i obcojęzycznym. Utrwalaj i rozwijaj swoje umiejętności językowe niezbędne do codziennej komunikacji w zawodzie. Zajęcia biznesowe ułatwią Ci swobodne wypowiadanie się w realnych sytuacjach, np. w trakcie prezentacji, negocjacji, rozmów telefonicznych, rozmowy o pracę, czy sprzedaży usług. Ponadto zapoznasz się z teorią i, co najważniejsze, praktyką konstruowania tekstów fachowych, poszerzysz zasób angielskiego słownictwa biznesowego (w szczególności wyrażeń idiomatycznych) oraz zaczniesz brzmieć naturalnie dzięki poprawnej wymowie.

Kursy dla firm

For Business - Dla firm

Kursy języka angielskiego biznesowego

American Academy posiada specjalną ofertę kursów języka angielskiego dla Twojej firmy. Przygotujemy specjalny program szkoleniowy dopasowany do potrzeb i możliwości pracowników Twojej firmy.

Kurs TOEFL® 

Kurs TOEFL

Zajęcia przygotowujące do egzaminu

American Academy posiada specjalną ofertę zajęć języka angielskiego przygotowujących do egzaminu TOEFL.

Kurs FCE (B2 First)

Kurs FCE (B2 First)

Zajęcia przygotowujące do egzaminu

B2 First, wcześniej pod nazwą Cambridge English: First (FCE), najbardziej znany na świecie certyfikat językowy. Co roku tysiące osób pragnących poprawić szanse znalezienia pracy i przyjęcia na uczelnię przystępuje do egzaminu B2 First.

Kurs pisania prac naukowych

Kurs pisania prac naukowych

Scientific writing

Prace licencjackie, magisterskie, doktorskie, artykuły naukowe.

Kurs prowadzony przez doktora nauk humanistycznych z Yale University.

Język polski dla obcokrajowców

Język polski dla obcokrajowców

Naucz się mówić po polsku

Kurs skierowany jest do osób, które chcą nauczyć się mówić po polsku.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonego lektora i kładzie duży nacisk na komunikację i rozwój słownictwa.

Na jaki kurs języka angielskiego możesz zapisać się w Jeleniej Górze?

Z myślą o potrzebach edukacyjnych osób w różnym wieku, oferujemy szeroki wybór kursów języka angielskiego i amerykańskiego. Nauka dostępna jest w dwóch wariantach – online i stacjonarnym w Jeleniej Górze. Przed zapisaniem się na zajęcia możemy Ci zaproponować konsultacje z metodykiem. Celem tego spotkania jest ustalenie zakresu znajomości słownictwa i gramatyki angielskiej. Warto podkreślić, że jest to całkowicie bezpłatny test kompetencji języka. Możesz do niego przystąpić bez dalszych zobowiązań. Lekcje angielskiego odbywają się z amerykańskimi i angielskimi Native Speakerami i Lektorami. Nauka prowadzona jest w systemie indywidualnym i grupowym. Kursy językowe online i stacjonarne przygotowane są dla:

 • dzieci w wieku przedszkolnym,
 • uczniów szkoły podstawowej,
 • ósmoklasistów,
 • maturzystów,
 • specjalistów np. branży IT,
 • firm,
 • osób przystępujących do egzaminu FCE.

Na zajęciach online i w szkole spotkasz się z Native Speakerami i Lektorami z USA, UK oraz z Polski. To świetni nauczyciele, którzy potrafią dzielić się wiedzą. Przekonaj się i zapisz do American Academy!

Czym różni się kurs języka angielskiego od amerykańskiego?

W tym miejscu postaramy się wytłumaczyć, czym jest American i British English. Z pewnością domyślasz się, że chodzi tu odmianę tego samego języka i w zupełności masz rację. Zatem czym różnią się kursy nauki angielskiego i amerykańskiego online? Przede wszystkim odmiennym akcentem i intonacją. Pamiętaj jednak, że w USA i w UK obowiązuje także:

 • inna gramatyka,
 • odmienne słownictwo,
 • i oczywiście zróżnicowana wymowa.

Dlatego lekcje angielskiego z angielskimi Native Speakerami są różne od zajęć z amerykańskimi prowadzącymi. Lektorami odpowiednio są osoby urodzone w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy warto zapisać się na kursy nauki angielskiego online w Jeleniej Górze?

Odpowiadając na to pytanie, zastanów się, w jakim celu chcesz zapisać się na lekcje angielskiego? Jeśli powodem, który skłania Cię do podjęcia tej decyzji, są np. studia lub urlop w USA, to doradzamy wybór American English. Natomiast British English będzie lepszym rozwiązaniem dla osób zdających egzamin B2 First itd. Sprawdź kursy nauki języka angielskiego i amerykańskiego. Ucz się z angielskimi Native Speakerami i Lektorami w szkole w Jeleniej Górze. Do zobaczenia w klasie!

© All rights reserved American Academy, ul. Armii Krajowej 17A/1, 58-500 Jelenia Góra, tel. (75) 619 77 77, e-mail: info@americanacademy.pl

Made with by Rudasek