Dlaczego warto zainwestować w wakacyjny kurs języka angielskiego?

Od dawna chciałeś nauczyć się angielskiego, lecz ciągle brakowało Ci czasu i w natłoku codziennych obowiązków nie znalazłeś przestrzeni na dodatkowe lekcje? Nic straconego! Zbliżające się wakacje stanowią doskonałą okazję do skorzystania z kursu języka obcego, nauczenia się go od podstaw, poszerzenia swoich dotychczasowych kompetencji lub doszlifowania obszarów sprawiających Ci trudność. Poznaj korzyści płynące z wakacyjnej nauki angielskiego!

Wakacje – nie tylko wypoczynek

Chociaż okres wakacyjny kojarzy się głównie z relaksem, organizacją urlopów, mniejszą ilością obowiązków – zwłaszcza, jeśli jesteś rodzicem dzieci w wieku szkolnym, uczniem lub studentem – może być też okazją do realizacji celów dotychczas odkładanych na bliżej nieokreślone później. Tak właśnie często jest z nauką języka obcego! Kurs angielskiego w wakacje to świetny pomysł, żeby rozwinąć swoje umiejętności, poszerzyć słownictwo, przygotować się do egzaminów czy dalszych etapów edukacyjnych w przypadku uczniów. Oto kilka powodów, dlaczego warto:
 • latem dzień jest dłuższy, słońce wcześnie wstaje i później robi się ciemno, a to motywuje do aktywności – jedną z nich może być nauka języka obcego,
 • mniejsza ilość codziennych obowiązków ułatwia zorganizowanie czasu na uczestnictwo w kursie – nie trzeba zawozić dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe, a w wielu branżach jest to okres spokojniejszy i wymagający nieco mniejszego zaangażowania,
 • wiele szkół – chcąc odpowiedzieć na potrzeby swoich kursantów – organizuje dodatkowe kursy w wakacje, więc nawet jeśli nie udało Ci się zapisać na zajęcia prowadzone przez cały rok, lekcje w miesiącach letnich będą dla Ciebie dostępne.

Wakacyjny kurs angielskiego – czego warto się nauczyć?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji – kursy wakacyjne mają to do siebie, że możesz dostosować ich zakres i program do swoich potrzeb. Często są to zajęcia intensywne, których celem jest szybkie opanowanie określonych kompetencji językowych. Zapisując się na nie, informujesz lektora, czego chcesz się nauczyć i czy interesują Cię spotkania grupowe, czy indywidualne. Rozwiązujesz też test poziomujący, dzięki czemu dowiadujesz się, na jakim poziomie języka aktualnie jesteś. Po wstępnej weryfikacji Twoich oczekiwań i umiejętności możesz rozpocząć naukę:
 • od podstaw – jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z angielskim, zaczniesz lekcje od zera, stopniowo rozwijając proste słownictwo i ucząc się budować coraz bardziej złożone wypowiedzi w podstawowym zakresie,
 • wybranego obszaru tematycznego – chcesz przygotować się do rozmowy o pracę, wyjazdu za granicę lub kontaktów z kontrahentami? Nie marnuj czasu – określ, czego konkretnie chcesz się nauczyć i zrób to w wakacje,
 • ukierunkowaną na konwersacje w najczęstszych sytuacjach społecznych – w sklepie, restauracji, u lekarza lub innych okolicznościach, które mogą Ci się przydarzyć podczas wyjazdu do obcego kraju. Bądź przygotowany na swobodne prowadzenie rozmów i nie daj się zaskoczyć!

Ustal cel i osiągnij go w wakacje

Choć z nowymi celami najbardziej kojarzy się koniec starego i początek kolejnego roku, wakacje również mogą być skuteczną motywacją do nauki angielskiego. Nie musisz ustalać długofalowych i trudnych do osiągnięcia celów – niech będą one stymulacją do rozwoju, a nie obciążającą presją. A skoro wakacje to przede wszystkim przyjemności, niech i lekcje języka obcego będą przyjemne! Spotkania w małych grupach lub na zajęciach indywidualnych z lektorem to nie jedyne sposoby na językowy rozwój. Warto też sięgnąć po:
 • audiobooki czytane po angielsku,
 • piosenki, które umożliwią Ci osłuchanie z językiem i pomogą przełamać barierę mówienia – śpiew to przecież świetna zabawa,
 • podcasty i audycje radiowe – niech towarzyszą Ci podczas wakacyjnych wędrówek czy relaksu na plaży, a dzięki nim – mimowolnie i niejako przy okazji – zanurzysz się w obcej wymowie i poszerzysz słownictwo.

Postaw na kontakty z obcokrajowcami – nie bój się eksperymentować z językiem!

Wakacje to czas wzmożonych podróży – ludzie odwiedzają obce kraje, a wielu zagranicznych turystów przyjeżdża do Polski, chcąc nawiązać interesujące znajomości. Skorzystaj z tej okazji i nie bój się angażować w konwersacje po angielsku z napotkanymi przechodniami! Mówią oni z naturalnym akcentem i czasami trudno ich zrozumieć, ale takie rozmowy mogą okazać się bardzo rozwijające językowo i jednocześnie stanowić świetną zabawę. W połączeniu z przyspieszonym kursem i innymi sposobami wspomagającymi naukę z pewnością dadzą satysfakcjonujące efekty.

Sprecyzuj swoje trudności językowe i pracuj nad nimi w wakacje!

Męczy Cię blokada mówienia, przez którą nie jesteś w stanie swobodnie wypowiadać się po angielsku? A może wciąż nie opanowałeś zasad gramatyki lub czasów, masz problemy z budowaniem poprawnych zdań albo – choć biegle mówisz w obcym języku – zupełnie nie rozumiesz wypowiedzi innych osób? Niezależnie od tego, z jakimi trudnościami się zmagasz, wakacyjny kurs to doskonała okazja, aby się z nimi uporać! W wielu przypadkach wystarczy kilka tygodni intensywnej nauki i braki zostają zniwelowane, a postępy są zauważalne. Zyskasz też:
 • pewność siebie niezbędną do swobodnego wypowiadania się po angielsku i prowadzenia konwersacji,
 • szerszy zasób słów pozwalający budować bogatsze wypowiedzi i rozumieć rozbudowane teksty czytane lub słuchane,
 • poczucie swoich kompetencji językowych – a dzięki temu radość z rozwijania kolejnych umiejętności.

Ucz się w wakacje stacjonarnie lub online – Ty decydujesz

Jeśli preferujesz samodzielną naukę w domu lub kontakt z lektorem przez internet, bez trudu znajdziesz odpowiedni kurs. Bez konieczności dojeżdżania do szkoły, z możliwością łatwego wplecenia zajęć w codzienny harmonogram – również w wakacyjne wyjazdy i uczenia się wtedy, kiedy Ci wygodnie. Nie będzie też problemu, aby uczestniczyć w lekcjach stacjonarnych. Nasza szkoła językowa American Academy (https://americanacademy.pl/kursy/) wychodzi naprzeciw potrzebom kursantów, dlatego stale poszerzamy swoją ofertę kursów angielskiego i amerykańskiego. Sprawdź dostępne propozycje i zapisz się już dziś!

© All rights reserved American Academy

Made with by Rudasek